Telefon: +90 232 330 40 10        GSM: +90 532 620 83 33        GSM: +90 505 221 03 10

info@mervebicer.com.tr

Op.Dr.Merve BİÇER
Vajinismus Cinsel Terapi İzmir

Anasayfa   >   Tüm Hizmetlerimiz   >   Vajinismus Tedavisi   >   Vajinismus Cinsel Terapi İzmir

Vajinismus Cinsel Terapi İzmir

Vajinismus rahatsızlığı ile karşı karşıya kalan kadınlar için en ideal yöntemler arasında Vajinismus Cinsel Terapi yer almaktadır. Cinsel terapi, genellikle cinsel sorunlarla karşı karşıya kalan bireyler tarafından gerçekleştirilerek pek çok kişiye umut kaynağı olmaktadır. Mutlu bir ilişkinin sırrı arasında muhakkak cinsel hayat bulunmaktadır. Cinsel hayat sadece çiftler arasında ki mutluluktan ziyade kişilerin kendi içerisinde ki ruhsal ve bedensel sağlığı açısından da önemli unsurlar arasında bulunmaktadır. Ancak bazen durumlar istenildiği gibi gitmemektedir. Bundan dolayı Vajinismus cinsel terapi alarak rahatsızlığınızı kolay bir şekilde çözme olanağına sahip olabilirsiniz.

Cinsel terapi, cinsel fonksiyonları bozuk olan bireylerin çözüme kavuşması için alınan tedbirler arasında bulunmaktadır. Cinsel fonksiyon bozukluğu olan çiftler arasında huzursuzluk yaşanarak istenilmeyen durumlar ile karşı karşıya kalınması mümkün olmaktadır. Bundan dolayı bireyler üzerinde hem psikolojik hem de fiziksel olarak değişimlere sebep olabilmektedir. Böylelikle Vajinal cinsel terapi yöntemi ile bu olumsuzluktan kurtulabilirsiniz.

Vajinismus Cinsel Terapiler Nelerdir?

Vajinismus Cinsel Terapinin en önemli amaçları arasında kadın ve erkeklerdeki psikolojik orijinli cinsel problemlerin çözüme kavuşmasını sağlamaktır. Günümüzde genellikle;

  • Bilişsel terapiler,
  • Davranışsal terapiler,
  • Çift terapisi,
  • Evlilik terapisi.

Gibi unsurlar cinsel terapinin en önemli unsurları arasında bulunmaktadır. Cinsel terapi ihtiyacı duyan bireyler arasında en çok uygulanan çift terapisi ve evlilik terapisi bulunmaktadır. Böylelikle sorunun kaynağının bulunması hedeflenmektedir.


Top