Telefon: +90 232 330 40 10        GSM: +90 532 620 83 33        GSM: +90 505 221 03 10

info@mervebicer.com.tr

Op.Dr.Merve BİÇER
Labioplasti

Anasayfa   >   Tüm Hizmetlerimiz   >   Labioplasti

Labioplasti

Labioplasti nedir?

İzmir Labioplasti ameliyatı ile iç dudakların kesilmesi ve genital bölgenin estetik olarak düzeltilmesi ya da küçültülmesi (izmir genital estetik) operasyonudur. Genital bölgesindeki deformasyona nedeniyle oluşan sarkmalar, bu estetik ameliyat sonrasında düzeltilebilir. Estetik görünüm için yapılan bu ameliyat hem de vajina dudaklarındaki büyüklüğün sebeb olduğu bir çok sağlık sorunlarını da çözüme kavuşturur.

İzmir Labioplasti Ameliyatı

İzmir labioplasti operasyonu nu, Evli, bekar, doğum yapmış veya yapmamış, bakire olan kişilerde yaptırabilir. Operasyondan, sonraki süreçte çocuk yapmaya engel olma gibi bir riski bulunmamaktadır. İzmir labioplasti ameliyat sonrası bazı komplikasyonlara neden olabilir, bu nedenle estetik cerrah tercihinde kadınların dikkatli olmaları ve doktorlarını dikkatli seçmeleri gerekmektedir.

Labioplasti (iç dudak küçültme) nedir?

Vajina İç dudaklarından herhangi biri diğerinden daha kısa veya uzun olduğunda izmir labioplasti ameliyatı ile simetrik olmayan görüntü düzeltilerek, iç dudaklara simetrik bir görüntü verilebilir. Genital bölgedeki sarkık ve kötü görünümden rahatsız olan kadınlar ve bu sorun yüzünden kendini rahatsız hissettikleri için, labioplasti operasyonu (iç dudak küçültme ameliyatı) yaptırabilmektedir.

Labioplasti ameliyatı kimlere, neden yapılır?

Vajina İç dudaklarından herhangi biri diğerinden daha kısa veya uzun olduğunda izmir labioplasti ameliyatı ile simetrik olmayan görüntü düzeltilerek, iç dudaklara simetrik bir görüntü verilebilir. Genital bölgedeki sarkık ve kötü görünümden rahatsız olan kadınlar ve bu sorun yüzünden kendini rahatsız hissettikleri için, labioplasti operasyonu ( iç dudak küçültme ameliyatı) yaptırabilmektedir.

Bu sorunu bir takıntı haline getiren kişiler için vajinal iç dudaklardaki güzel gözükmeyen bu görünüm, kadınların eşlerinden utanmasını, mayo, bikini, tayt gibi dar kıyafetler giymekten uzak durmasına neden olabilmektedir. Hatta bazı durumlarda genital İç dudakların bacaklara değebilecek kadar sarkık olması, dudakların birbiri arasındaki uzunluk ve simetrik olmaması, labioplasti ameliyatı (izmir vajina iç dudak küçültme ameliyatı) kadınlar için önlenemez kılan en önemli faktörlerdir.

Vajinal dudaklardaki sarkma ve büyüme, sadece estetik sorunlara değil ayrıca, kadınların sık sık idrar yolları rahatsızlıklarına neden olabilmektedir. Bu nedenler kadınlar sürekli olarak vajinal akıntı sorunları nedeniyle sürekli doktora gitmelerine ve cinsel ilişki sırasında acı ve ağrı gibi sorunlarla karşılaşmalarına neden olabilir. Tüm bu sorunlar bir sağlık sorunudur ve kadınların labioplastiye ameliyatı na ihtiyaç duymalarına neden olmaktadır.

Genital dudaklarda neden büyüme ve sarkma olur?

  • Doğum sırasında iç dudaklarda oluşabilecek yırtılmalar, kaza ve travmalar,
  • Aşırı zayıflık sebebiyle iç dudakların daha belirgin gözükmesi
  • Sık sık kilo alıp verme nedeniyle, genital bölgede oluşan sarkmalar
  • Birden çok doğum yapma nedeniyle vajinal dudakların olması gereken görünümünü kaybetmesi ve bu vajinal iç dudaklarda oluşan sarkma, büyüme, yıpranma ya da tahriş.
  • Birden çok doğum yapma nedeniyle vajinal dudakların olması gereken görünümünü kaybetmesi ve bu vajinal iç dudaklarda oluşan sarkma, büyüme, yıpranma ya da tahriş.
  • Menopoz sonrası vajina iç dudaklarda sarkma ve büyüme.
  • Vajinal enfeksiyon ya da tümör gibi nedenler
  • Vajinanın cinsel ilişki sırasında aşırı zorlanması
  • Vajinanın parfüm, kolonya gibi kimyasal ve alerjen maddelerle uzun süre teması

Labioplasti ameliyatı

İzmir Labioplasti ameliyatı , genellikle lokal anestezi ile altında yapılmaktadır veya kişinin isteği doğrultusunda genel anestezi ile de yapılabilmektedir. Fakat lokal anestezi ile yapılan ameliyatlarda, oluşabilecek komplikasyonlar en aza inmektedir. Operasyon süresi ortalama 30-45 dakika arasında olmaktadır. Yapılan İzmir labioplasti ameliyatı ile büyük, simetrik olmayan ve sarkık olan iç dudaklar, normal ve estetik bir görünüm elde edilene kadar küçültülerek, yeniden şekillendirilir.


Top