İzmir Kürtaj - İzmir Kürtaj Fiyatları / Op. Dr. Merve BİÇER

Telefon: +90 232 330 40 10        GSM: +90 532 620 83 33        GSM: +90 505 221 03 10

info@mervebicer.com.tr

Op.Dr.Merve BİÇER
Kürtaj

Anasayfa   >   Tüm Hizmetlerimiz   >   Kürtaj

Kürtaj

En sık, istenmeyen bir gebeliğin sonlandırılması (izmir kürtaj) aldırmak için uygulanmakla beraber düşük sonrası kanamanın durdurulması ve rahim içinin temizlenmesi için ve patolojik incelemesiyle tanı konulması için kullanılır.

Kimler Kürtaj Olabilir?

İstenmeyen hamilelik için gebelik sonlandırma (rahim tahliyesi) esnasında aranan şartlar şunlardır:

Gebelik 10+0 haftayı(yasal süre) aşmamış olmalıdır. 

Dikkat: Gebelik haftası hesaplanırken doktor tarafından yapılan ultrasonografi esas alınır. Son adet tarihinden itibaren hesaplanan gebelik haftası çoğu zaman ultrasonografi ile hesaplanan hafta ile uyumluyken, son adet tarihinin yanlış biliniyor olması, gebelik haftası hesaplanırken hamile kalınan tarihin başlangıç noktası olarak alınması (gerçekte hamilelik haftası bu hesaptan iki hafta ileridir) gibi nedenlerle ultrasonografi ölçümleri sizin hesabınızdan daha farklı çıkabilir.

Evli olan kadınlarda eşler de müdahaleye izin ve onay vermelidirler.

18 yaş altı genç kızlarda ebeveyn müdahale için onay vermelidir.

Evli olmayan ve 18 yaş üstü olan kadınların kendi onayları yeterlidir.

Yukarıdaki koşullara uyulduğunda ülkemiz yasalarına göre istenmeyen gebelik sonlandırması işlemi kadınlarımıza tanınmış olan çağdaş bir haktır. 

Hangi Durumlarda Yasal Süreyi Aşabilir?

10 haftayı aşan gebelik durumunda bebeğin ölü olması veya ciddi bir sakatlığı bulunması durumunda ("bebeğin doğduğunda yaşamını derinden etkileyecek sakatlığı bulunması" hekimlerin kurul oluşturarak üç imzayla onayladığı bir durum olmalıdır) rahim tahliyesi sınırı 10 haftayı geçebilir.

Kürtaj Uygulaması​

Kürtaj olmaya karar verdikten sonra kliniğimizde yaptığımız değerlendirme ve ultrasonografi sonrasında işlem ya aynı gün ya da belirlenen başka bir günde hastane koşullarında gerçekleştirilir. İşlem için 5 saatlik bir açlık ve susuzluk süresi esastır.

Anestezi doktoru tarafından verilen genel anestezi sonrasında (burada uygulanan genel anestezi hafif bir anestezidir ve büyük ameliyatlar için uygulanan anesteziye göre daha çok derin uyku şeklinde de tarif edilebilir) işlem vakum yöntemiyle yapılır ve ortalama 5 dakika sürer.

İŞLEM SONRASI NELER OLUR?

Hemen sonrasında odanızda uyandığınızda henüz anestezi etkisindeyken biraz ağrı hissedebilirsiniz. Ağrı kesicinin etki etmeye başlamasıyla bu ağrı kaybolur. Gerekirse ekstra ağrı kesici yapılabilir.

Hastalarımızın hemen uyanma esnasında idrara çıkma ihtiyacı ve "altta bir dolgunluk" hissettiklerini sık gözlemlemekteyiz. Vajinaya yerleştirilmiş spekulumun çıkarıldıktan sonra da oradaymış gibi hissedilmesinden kaynaklanan geçici bir durumdur.

3 hafta boyunca kanama olması normal kabul edilir. Bazı kadınlarda ise hiç kanama olmaz, bazılarında ise zaman zaman olur, durur, tekrar başlar.

3-5. günler arasında kasılma şeklinde ağrıyla kanama olması sıktır.

Zaman zaman oluşan kanamalar gerçek adet kanaması değildir. İlk adet kanaması 5-6 hafta sonunda gerçekleşir.

İşlemden bir hafta sonraki kontrol muayenesinde ultrasonografi değerlendirmesi yapılır ve size doğum kontrol yöntemleri hakkında bilgi verilir.

Aksi belirtilmediği sürece kontrol muayenesinden sonra egzersiz, cinsel ilişki (gebelikten korunarak) ve deniz,havuz,küvet ile banyo serbesttir.

ÖNEMLİ DİĞER NOKTALAR:

İşlem sonrası 3. haftada yumurtlama oluşur ve henüz adet görmeden bile yeniden gebelik oluşması mümkündür. Yeniden bir istenmeyen hamilelik sorunuyla karşılaşmamak için cinsel ilişki esnasında tercihen prezervatif ile korunmanız önemlidir. Diğer yöntemler için size kontrol muayenesinde bilgi verilmiş olacaktır.

Arzu edilen bir gebelik söz konusu olup düşükle sonuçlanmış ve arkasında işlem yapılmışsa sonrası için yeniden hamilelik planınızı doktorunuza danışarsak yapmalısınız.

İzmir Kürtaj Fiyatları 2020

Kürtaj fiyatları en çok aldığımız sorulardan biridir. Bebek aldırma fiyatı ya da çocuk aldırma fiyatı ne kadar sorusu merak edilmektedir.

Kürtaj fiyatları kliniğe, şehre ve yapan doktora göre değişir. Ayrıca işlemin anestezi altında olup olmaması da fiyatı etkilemektedir. Genellikle hasta konforu açısından anestezi altında yapılması önerilmektedir. Bu şekilde işlem tamamen ağrısız, acısız olur ve hasta işlem sonrası hiçbir şey hatırlamaz.

2020 İzmir Kürtaj fiyatları ve detaylı bilgi için (0232) 330 40 10 numaramızdan 


Top