Telefon: +90 232 330 40 10        GSM: +90 532 620 83 33        GSM: +90 505 221 03 10

info@mervebicer.com.tr

Op.Dr.Merve BİÇER
Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

Anasayfa   >   Tüm Hizmetlerimiz   >   Kızlık Zarı Dikimi   >   Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı dikimi son zamanlarda ülkemizde de sıkça duyulan bir kavramdır. Kızlık zarı dikimi çeşitli nedenlerden dolayı kadınlar tarafından yaptırılmak istenebilir. Vajinanın iç ağız kısmında yer alan zarın değişik nedenlerden dolayı yırtılması sonucu kızlık zarı kaybedilir ve buna tıbbi çözüm olarak kızlık zarı dikimi işlemi ile müdahale edilir.

Toplum baskısı fazla olan ülkelerde ve toplumlarda kızlık zarı bir bekâret göstergesidir. Geri kalmış toplumlarda kadının evlendiği gün yaşanan gerdek gecesinde kanamaması bakire olmadığı anlamı taşır. Bu son derece yanlış olmasına karşın önüne geçilemeyen, engellenemeyen bir durumdur.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi İzmir

Daha önce doğum yapanlara veya kürtaj olanlara da flep yöntemle kızlık zarı dikimi yapılabilmektedir. Kızlık zarı dikimi operasyonu bir çeşit estetik operasyon olduğu için yasaldır ve 18 yaşını doldurmuş tüm kadınlara kendi talepleri doğrultusunda yapılabilir. Kızlık zarı dikimi doğum da yapsa kürtaj da olsa menopozda da olsa tüm bireylere yapılabilir. Kişinin kaç kez, ne zaman ilişkiye girdiğinin herhangi bir önemi bulunmamaktadır.

Kalıcı kızlık zarı dikimi İzmir kliniğinde artık Flep yöntemi uygulanıyor. Vajinanın arka kısmından alınan doku ile işlem yapılıyor ve ilk ilişki sırasında bu doku hasar görerek tekrar kanamanın meydana gelmesine olanak sağlamış oluyor.  İzmir ’de güvenilir bir klinikte hizmet veren hekim ile görüşerek dilediğiniz an kızlık zarı dikimi operasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

Kızlık zarı dikimine hangi durumlarda başvurulur?

Kızlık zarı dikimine kızlık zarının bir ilişki ile veya mastürbasyonla yırtılmasından sonra genellikle evlilik öncesinde kızlık zarının kanaması arzulanan durumlarda başvurulur.

Kızlık zarı dikimi için kızlık zarı muayenesi nasıl yapılır?

Kızlık zarı dikimi için zarın muayenesi jinekolojik pozisyonda yani jinekolojik masada deneyimli bir hekim tarafından dış dudakların hafifçe aralanması yoluyla gözle yapılan bir muayenedir.

Kızlık zarı dikiminin psikolojik faydaları nelerdir?

Kızlık zarı esasında çok ciddi bir fonksiyonu olmayan vajinanın 0.5- 1 cm gerisinde bir yapıdır. Ancak toplumsal görenekler nedeniyle ilk ilişki öncesi kanaması arzu edilen bir yapıdır. Çeşitli sebeplerle kızlık zarı evlilik öncesinde yırtılmış olabilir ve bu durum kişinin üzerimde derin psikolojik etkiler bırakabilir.Kişinin kendine güvenini gelecek yıllardaki cinsel davranışlarını etkileyebilir. Bir kısım hasta özellikle kendini iyi hissetmek için bu işlemi yaptırmaktadır.

Kızlık zarı dikimi kime yaptırılır?

Kızlık zarı dikimi alanında uzmanlaşmış, deneyimli Jinekologlar tarafından Yapılması gereken hassas bir işlemdir.

Kızlık zarı dikiminden sonra %100 kanama olur mu?

Kızlık zarı dikiminden sonra gerekli önerilere uyulduğu taktirde kanama oranı % 100 ‘ e yakındır. Bu öneriler doktorunuz tarafından size detaylı bir şekilde anlatılacaktır.

Kızlık zarı dikiminden sonra ne zaman ilişkiye girilebilir?

Flep yöntemi ile kızlık zarı dikiminden sonra en erken ilişkiye girme süresi 6-8 haftadır.

Kızlık zarı dikimi anlaşılır mı?

Kızlık zarı dikimi bu konuda deneyimli jinekolog haricinde anlaşılmaz.

Kızlık zarı dikiminden sonra nelere dikkat edilmelidir?

Kızlık zarı dikimi sonuçta cerrahi bir operasyondur. İşlem sonrasında doktorun verdiği ilaçların kullanılması, enfeksiyona ve hijyene çok dikkat edilmesi, ağır sporlar ve egzersizlerden uzak durulması ve belirtilen sıklıklarda işlemi yapan doktora kontrole gidilmesi son derece önemlidir.


Top