Telefon: +90 232 330 40 10        GSM: +90 532 620 83 33        GSM: +90 505 221 03 10

info@mervebicer.com.tr

Op.Dr.Merve BİÇER
Geçici Kızlık Zarı Dikimi

Anasayfa   >   Tüm Hizmetlerimiz   >   Kızlık Zarı Dikimi   >   Geçici Kızlık Zarı Dikimi

Geçici Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı dikimi son zamanlarda ülkemizde de sıkça duyulan bir kavramdır. Kızlık zarı dikimi çeşitli nedenlerden dolayı kadınlar tarafından yaptırılmak istenebilir. Vajinanın iç ağız kısmında yer alan zarın değişik nedenlerden dolayı yırtılması sonucu kızlık zarı kaybedilir ve buna tıbbi çözüm olarak kızlık zarı dikimi işlemi ile müdahale edilir.

Toplum baskısı fazla olan ülkelerde ve toplumlarda kızlık zarı bir bekâret göstergesidir. Geri kalmış toplumlarda kadının evlendiği gün yaşanan gerdek gecesinde kanamaması bakire olmadığı anlamı taşır. Bu son derece yanlış olmasına karşın önüne geçilemeyen, engellenemeyen bir durumdur.

GEÇİCİ KIZLIK ZARI DİKİMİ NEDİR?

Geçici kızlık zarı dikimi, birlikteliğin yani cinsel birleşmenin son 10 günü veya son bir haftasında yapılır. Birleşmenin olacağı güne en yakın günde dikilmesi en uygun olanıdır. Düğün günü belli olan ancak kızlık zarını çeşitli nedenlerden dolayı kaybetmiş kadınlar geçici kızlık zarı dikimi işlemi yaptırmaktadır.

Geçici kızlık zarı dikimi, kalıcı kızlık zarı dikiminden farklı bir yöntem ile uygulanır. Geçici kızlık zarı dikimi başarı oranı % 100’dür. Kanamama ihtimali % 0’dır.

Bu nedenle düğüne günler öncesinde kadınlar tarafından tercih edilen bir tekniktir.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi İzmir

Basit teknikte (uç uca birleştirme) ise kızlık zarı geçici olarak yırtılan uçlar birbirine dikilir ve cinsel ilişki ile bu bölgeden yırtılma olur, kanama meydana gelir.

Yine geçici işlem sonrasında küvet, havuz, deniz ve kabızlık konusunda dikkatli olmanızı öneriyoruz.


Top