İzmir Kızlık Zarı Dikimi - Kızlık Zarı Dikimi İzmir / Op. Dr. Merve BİÇER

Telefon: +90 232 330 40 10        GSM: +90 532 620 83 33        GSM: +90 505 221 03 10

info@mervebicer.com.tr

Op.Dr.Merve BİÇER
Kızlık Zarı Dikimi

Anasayfa   >   Tüm Hizmetlerimiz   >   Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık Zarı Dikimi

İzmir Kızlık Zarı Dikimi (İzmir Himenoplasti)

Kızlık zarı, vajinanın giriş kısmında bulunan, dudakların 1-1,5 cm iç kısmında, küçük dudaklara bağlı kıvrım şeklinde bir yapıdır. Orta kısmında adet kanının ve vaginal salgıların akmasını sağlayan delik veya delikçikler bulunur. Bazı vakalarda bu zarda hiç delik olmayabilir ve zar vajina çıkışını kapatabilir. Bu durum genellikle kız çocuklarının ilk adet gördüğünde adet kanının dışarıya akamaması sonucu klinik şikayetler ile ortaya çıkar. Bu durumun tedavisi çok basittir. Ufak bir kesik ile zar açılır.

Kızlık zarının ilk cinsel ilişkide yırtılıp kanaması beklenmektedir. Ancak bazı zarların deliği oldukça büyük veya esnek olabilmektedir. Bu sayede penis kızlık zarının yırtılmasına sebep olmadan girip çıkabilir. Günümüzde kullanılan adet tamponları da kızlık zarının yırtılmasına neden olabilmektedir. Mastürbasyon sırasında orgazma ulaşan kadın farketmeden kızlık zarını yırtabilir. Yırtılan kızlık zarı hiçbir durumda kendiliğinden eski haline gelmez.

İzmir Kızlık zarı tamiri (hymenoplasti) ameliyatı genellikle sosyal olarak sıkıntı çekmekten ve toplumsal baskıdan çekinen hanımların endişelerini gidermek için yapılan hassas bir işlemdir. Kalıcı (flep yöntemi) ve kısa süreli olmak üzere iki şekilde yapılabilen bu operasyon, lokal veya genel anestezi altında uygulanabilir. Süresi yarım saati aşmayan bu işlem, kadın genital bölgesini kapsayan diğer tüm jinekolojik müdahaleler gibi Kadın Hastalıkları ve Doğum hekimleri tarafından yapılmalıdır.

Kalıcı kızlık zarı dikimi nedir?

Kalıcı kızlık zarı onarımı lokal anestezi altında ağrı, acı duymadan yapılan, yapay bir kızlık zarı oluşturularak vajina duvarına ile birleştirilmesi ve ilişki sırasında kanama gerçekleşmesi hedeflenen cerrahi yöntemdir. Kalıcı kızlık zarı dikimi diğer kızlık zarı dikim metotlarına göre daha yüksek başarı oranına sahiptir. Kalıcı kızlık zarı dikimi ile operasyondan sonra ister bir ister beş yıl sonra ilk ilişkide kanama yaşanması hedeflenir.

Kalıcı kızlık zarı dikimi ne zaman yapılır?

İzmir kızlık zarı dikimi metotlarından biri olan kalıcı kızlık zarı onarımı, evlilik sonrası cinsel ilişkinin yaşanacağı zaman otuz günden fazla zamanda gerçekleşecek ise tercih edilen cerrahi bir yöntemdir. Daha kısa sürede gerçekleşecek evlilikler için geçici kızlık zarı onarımı yapılabilmektedir. Kalıcı kızlık zarı dikimi operasyonu sonrasında enfeksiyon riskinden dolayı hijyen kurallarına dikkat edilmeli, varsa reçete edilen ilaçlar düzenli kullanılmalı, havuz ve denize girilmemelidir.

Kalıcı kızlık zarı dikimi yapıldığı anlaşılır mı?

Kızlık zarı dikimi yaptıranlar tarafından en çok sorulan sorulardan biri kalıcı kızlık zarı dikiminin yapıldığı anlaşılır mı olmaktadır. Kalıcı kızlık zarı dikimi yapılıp, ilişki gerçekleştikten sonra yapılacak gebelik takibi, doğum, ultrason, mr, kan tetkikleri gibi durumlarda kızlık zarı dikimi yapıldığı anlaşılmaz. Cinsel ilişki gerçekleşmeden yapılacak kızlık zarı muayenesi ile bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından anlaşılması mümkündür.

Geçici kızlık zarı dikimi nedir?

Geçici kızlık zarı onarımı lokal anestezi altında ağrı, acı duymadan yapılan, kızlık zarı arkasındaki vajina duvarının dikişler ile birbirine yaklaştırılması ve ilişki sırasında kanama gerçekleşmesi hedeflenen cerrahi yöntemdir.

Geçici kızlık zarı dikimi ne zaman yapılır?

Kızlık zarı dikimi metotlarından biri olan geçici kızlık zarı onarımı, evlilik sonrası cinsel ilişkinin yaşanacağı zaman bir – yedi gün arasında bir zamanda gerçekleşecek ise tercih edilen cerrahi bir yöntemdir. Geçici kızlık zarı dikimi sonrasında kısa zamanda ilişkinin yaşanması önemlidir. Evliliğin ve cinsel ilişkinin uzun süre sonra gerçekleşeceği durumlarda başarı oranının azalmasından dolayı geçici kızlık zarı önerilmez. Bu durumlarda kalıcı kızlık zarı onarımı yapılmalıdır.

Geçici kızlık zarı dikimi yapıldığı anlaşılır mı?

Kızlık zarı dikimi yaptıranlar tarafından en çok sorulan sorulardan biri kızlık zarı dikiminin yapıldığı anlaşılır mı olmaktadır. Geçici kızlık zarı dikimi yapılıp, ilişki gerçekleştikten sonra yapılacak gebelik takibi, doğum, ultrason, mr, kan tetkikleri gibi durumlarda kızlık zarı dikimi yapıldığı anlaşılmaz. Cinsel ilişki gerçekleşmeden yapılacak kızlık zarı muayenesi ile bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından anlaşılması mümkündür.

Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır?

İzmir himenoplasti (izmir kızlık zarı dikimi) zarar görmüş ya da yırtılmış kızlık zarının cerrahi müdahale yardımıyla onarılması işlemidir. Himenoplasti ameliyatı nın uygulanıp uygulanmadığı adli tıp ya da kadın doğum uzmanları tarafından teşhis edilebilmektedir. Yine de bu işlemin her uzman tarafından birbirlerinden farklı gerekçelerle yapılmaması durumu mevcuttur. Kızlık zarı dikimi alanında  izmir uzman jinekolog lar  tarafından hijyenik koşullar sağlanarak gerçekleştirilmelidir.

Kızlık zarı dikimi sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Ameliyatı takip eden 10 gün içerisinde bisiklete, motosiklete binilmemeli, spor aktivitelerinde bulunulmamalıdır. İşlemin yapıldığı bölge temiz tutulmalı; her zaman önden arkaya doğru temizleniyor olduğundan emin olunmalıdır. Düzenli kontroller ve enfeksiyona engel olmak için yapılan pansumanlar aksatılmamalıdır.

Kalıcı kızlık zarı dikiminden sonra dikkat edilmesi gerekenler!

  • Kuru ve temiz tutun; dikiş yerleriniz temiz ve kuru tutulması gerekir.
  • Dikiş yerleriniz kuru ve temiz olursa oku iyileşmesi daha hızlı olur ve enfeksiyona karşı dayanıklı olur bunun sebebi nemli ve ıslak yerlerde bakterilerin daha hızlı çoğalmalarıdır.
  • İşlem sonrası birkaç gün duş almayın; İlk birkaç gün suyun fazla değmemesi daha iyi olacaktır.
  • Duşlarınızı bir ay boyunca ayakta alın; Oturarak yıkandığınızda dikiş yerleriniz daha fazla suya maruz kalacaktır.
  • Sık ped değiştirin; Özellikle ilk 15 gün akıntı ve lekelenmeleriniz olacağından kuruluğu sağlayacak kadar sık ped değiştirin.
  • Gerekli durumda adetinizi geciktirin; Adetiniz yakınsa adet geciktirici ilaç kullanın zira en az 10 gün adet olmamanız uygun olur.
  • Kabız kalmayın; Dikim yeri ile anüs yakın olduğundan katı tuvalet sırasında dikişleriniz etkilenebilir, bu yüzden büyük tuvaletinizi yumuşatacak bitkisel yada medikal ilaç kullanmanızda fayda vardır.
  • Bir ay boyunca spor yapmanız, koşmanız, deniz ve havuza girmeniz önerilmez.

Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Kanama!

Kızlık zarı dikimi sonrası küçük kanamalar, lekelenmeler ve kahverengi akıntılar olması normaldir. Özellikle sizin hareketlerinizle dikim olan bölgede dikiş yerlerinden kan sızıntıları olacaktır. Fakat çok fazla kanamanız olur ise doktorunuzla iletişime geçmelisiniz çünkü kızlık zarı dikiminden sonra fazla kanama olmaz.

İzmir Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı 2020

İzmir'de 2020 yılı itibariyle kızlık zarı dikimi fiyatları klinikten kliniğe, doktortan doktora değişmekle birlikte yapılan operasyonun tekniği (geçici kızlık zarı dikimi - fleb kalıcı kızlık zarı dikimi) ve uygulanan anestezi şekline göre de değişmektedir.
Kızlık zarı yırtılması, kızlık zarı delinmesi, kızlık zarı patlaması gibi bir teşhiş durumunda kızlık zarı dikimi kliniğimize gelerek veya bizi arayarak net bilgi öğrebilirsiniz.

Kızlık zarının dikildiği iyileşme sürecinin tamamlandığı süre bitiminde kişinin eşi tarafından anlaşılmaz. Deneyimli jinekolog haricinde kimse kişinin bu işlemi geçirdiğini anlayamaz. Kızlık zarı dikimi sonrası ilk ilişki gerçekleştikten sonra, gebelikte veya rutin bir jinekolojik muayene esnasında jinekolog tarafından bile bu işlemin yapılmış olduğu anlaşılmaz, konu kapanır gider.

Top