Telefon: +90 232 330 40 10        GSM: +90 532 620 83 33        GSM: +90 505 221 03 10

info@mervebicer.com.tr

Op.Dr.Merve BİÇER
Vajina Dış Dudak Estetiği

Anasayfa   >   Tüm Hizmetlerimiz   >   Genital Estetik   >   Vajina Dış Dudak Estetiği

Vajina Dış Dudak Estetiği

Vajina Dış Dudak Estetiği Nedir ?

Dış dudaklar iç dudakları dış taraflardan destekleyen ve saran yukarıdan aşağıya doğru uzanan dolgun yastık şeklindeki yapılardır. İç dudakların küçük olması estetik acıdan nasıl beğeniliyor ise dış dudakların da hafifden dolgun ve pürüzsüz olması estetik açıdan kadınların hoşuna gitmekte ve kadınları izmir dış dudak estetiği ne yönlendirmektedir.

Dış dudak sarkması nedenleri:

  • Yaşlanma
  • Fazla miktarda kilo verme sonrasında
  • Hastanın kollajen bağ dokusunun özelliğine bağlı olarak
  • Dış dudaklarda doğuştan düz yada asimetrik olabilir

Vajina dış dudak sarkması sebepleri nin en önemlilerinden olan yaşlanma ve aşırı derecede kilo kaybı durumlarında vücudumuzda yağ dokusu azalır ve cildimiz sarkık duruma gelir. Bu durum tüm vucutta olduğu gibi genital bölgede de bir takım kozmetik sorunlar ortaya çıkarır.

Dış dudak ameliyatı neden yapılır?

Genital bölgede cilt altı yağ dokusunun kaybına azalmasına bağlı olarak dış dudakların içi boşalır ve gevşeyip sarkar . Kötü bir tarif olacak ama dış dudakları da pörsümüş kötü bir görüntü oluşur. Hoşa gitmeyen bu görüntüyü düzeltmek için izmir dış dudak sarkması ameliyatı yapılır.

Dış dudak sarkması ameliyatı üç şekilde yapılabilir.

1- Gevşeyip sarkmış olan dış dudağa dolgu maddeleri yada yağ enjeksiyonu yapılarak dış dudak eski dongunluğuna kavuşturulur.

2- Dış dudakta gevşeyip sarkan fazlalık olan cilt kısmı alınarak küçük fakat daha dolgun yeni bir dış dudak oluşturulabilir.

3- Dış dudak sarkması çok fazla ve cilt altı yağ dokusu çok azalmışsa; önce fazlalık cilt kesilir sonrada dolgu yapılır.

Bu yöntemlerden hangisinin kullanılaçağına hasta muaye edildikten sonra karar verilir.

Çok nadirde olsa bazı hastalarımızda dış dudaklar doğuştan dolgun değilde düz yada asimetrik olabilmektedir. Bu tür sıkıntılar da yukarıda anlattığımız şekillerde düzeltilebilmektedir.

Dış dudak ameliyatı nasıl yapılır ?

Hastaya anestezi işlemi uygulanmadan önce cerrahi kalemle dış dudaktaki sarkmış olan kısımlar ve dolgunlaştırılacak yer işaretlenir.

Dış dudak estetik ameliyatları hem genel anestezi hemde lokal anestezi ile yapılabilmektedir.Hastanın dış dudaklarına lokal anestezi uygulanır 10 saniye kadar anestezinin yapıldığı yerde iğne ağrısı olur sonrasında ağrı tamamen geçer.

Dış dudakta gevşeyip sarkan fazlalık olan cilt kısmı alınarak küçük fakat daha dolgun yeni bir dış dudak oluşturulabilir.

Gevşemiş olan dış dudağa özel dolgu maddeleri yada yağ enjeksiyonu yapılarak dış dudak eski dolgunluğuna kavuşturulur.
İzmir dış dudak estetiği ortalama 30-45 dakika sürmektedir. Dış dudak estetik ameliyatı ağrılı bir işlem olmadığı için hastalarımız bir günlük istirahatten sonra günlük hayatlarına rahatlıkla devam edebilmektedir.

 Dış dudaklarda sarkmaya neden olan bölge tespit edilip kalem ile çizilir. daha sonra kalem ile belirlenen alan çıkarılır. Bu işlem neşter, koter yada lazer ile yapılabilir. Fazlalık cilt çıkarıldıktan sonra prova yapılır. Dikildikten sonra nasıl görüneceğine bakılır gerekirse bir miktar daha cilt çıkarılır ve prova bitirilir

Vajina Dış dudak estetiği fiyatları ?

Vajina Dış dudak estetiği fiyatları; Ameliyatı yapacak olan doktora, dış dudak estetiği ameliyatının yapılmasını istediğiniz hastaneye, kullanılacak anestezinin türüne ve dış dudak estetik ameliyatına ek olarak başka bir izmir genital estetik ameliyatı n işlemle aynı seansta yapılmasına göre fiyatlar değişmektedir. 


Top