Telefon: +90 232 330 40 10        GSM: +90 532 620 83 33        GSM: +90 505 221 03 10

info@mervebicer.com.tr

Op.Dr.Merve BİÇER
Vajina Daraltma

Anasayfa   >   Tüm Hizmetlerimiz   >   Genital Estetik   >   Vajina Daraltma

Vajina Daraltma

İzmir Vajina Daraltma

Kozmetik cerrah alanında en hızlı gelişmekte olan bölüm genital estetik cerrahisidir. Yapılan operasyonları tanımlayabilmek için birçok isim üretilmiştir. Bu isimler içinde kişler tarafından en çok bilineni vajinal gençleşme yani vajinal rejuvenation’dır. Vaginal Rejuvenation diğer bir deyişle yani Türkçe ismiyle İzmir vajinal gençleştirme, kişinin yaşında veya doğumların neden olduğu vajina görünümünü, eski haline getirmek için başka bir tabirle yeniden gençleştirmek için yapılan işlemlerin tamamına verilen addır.

Bu işlemleri 4 başlıkta toplayabiliriz;

 • Vajinal Ruga Restorasyonu ile vajina daraltma operasyonu
 • Radyofrekans(ThermiVA ) ile Vajina Daraltma operasyonu
 • Radyofrekans(ThermiVA ) ile Vajina Daraltma operasyonu
 • Cerrahi işlem ile Vajina Daraltma Operasyonu

Vajinal Ruga Restorasyonu

Vajinal kanladaki duvarlarda "Ruga (rugae)" ismi verilen boyuna ve enine cilt katlantıları bulunmaktadır. Bu rugalar arasından cinsel birliktelik anında kayganlığı sağlayan maddeler salgılanmakta, sürtünme sırasında pürüzlü bir yüzey oluşmasını sağlamaktadır. Rugalar doğum sırasında akordeon gibi vajinanın büyümesine ve genişlemesine aracılık ederek ve bebeğin doğumuna olanak sağlamaktadırlar. Yaşın ilerlemesi ve vajinal doğumlar nedeniyle bazen bu rugalar silinebilir. Vajinan orijinal yapısını koruyamaz ve kaybolur ve adeta düz bir hale gelir. Kaybolan rugaları, radyofrekans ya da laser operasyon ile yeniden oluşturabilmekteyiz. Buradaki temel amaç, tırtıklı yapıyı yeniden oluşturup vajinayı eski tırtıklı haline döndürebilmektir. Bu İzmir vajina daraltma ameliyatı ile az oranda vajinal daralma sağlamakta, fakat aşırı genişlemeleri gerektiği kadar daraltamamaktadır. Bu operasyon vajina daraltma amacı ile gerçekleştirilen bir işlem değildir.

Radyofrekans ile Vajina Daraltma

Kişinin Vajinadaki genişlemesi az orandaysa Radyofrekans operasyon ile ameliyatsız bir işlemle daraltma yapılabilmektedir. Radyofrekans ile dokuyu ısıtıcı ve sıkılaştırıcı etkisinden yaralanır. Radyofrekansın dokuyu yakıcı herhangi bir etkisi yoktur, derin dokudaki fibroblast aktivitesini uyararak yeniden hücre oluşması ile vajina basıncı arttırmaktadır. Her işlemin 30 dakika süren haftalık seanslar ile kademeli olarak yavaş yavaş vajinada daralma amaçlanır. İşlem anestezi olmadan yapılabilir, işlem sonrasında cinsel birliktelik yaşamakta herhangi sorun oluşmamaktadır. Vajina daraltma etkisi yapılan operasyona göre sınırlıdır.

Lazer ile Vajina Daraltma

İzmir lazerle vajina daraltma yani, izmir vajina gençleştirme; cerrahi olmayan bir vajina daraltma yöntemidir. İzmir lazerle vajina daraltma; anestezisiz, dikişsiz ve ağrısız bir şekilde karbondioksit ( Co2) lazer kullanılarak vajinanın daraltılması demektir.

Lazerle vajina daraltma neden yapılır?

İzmir  lazerle vajina daraltma; vajinanın sıkılaşmasını, dokuların yenilenerek vajinanın gençleşmesini sağlamaktadır. Lazerle vajina daraltmanın birden çok avantajı vardır. Bunlar;

 • Acısız
 • Ağrısız
 • Dikişsiz
 • Kısa sürede ve tek seansta yapılabilen bir işlem olması
 • Yan etkisinin az olması
 • Vajinayı daraltması aynı zamanda cinsel ilişkideki hazzı arttırması
 • İdrar kaçırma sorununu ameliyatsız çözmesi 
 • Tekrarlayan vajinal akıntı ve enfeksiyonların tedavisinde
 • Menapozda yaşanan kuruluk ve ağrılı cinsel ilişki sorununa en etkili çözüm oluşturması

Lazerle Vajina Daraltma Nasıl Yapılır?

Lazerle vajina daraltma işlemi nde fraksiyonel karbondioksit lazer(CO2) veya erbium yag lazer kullanılmaktadır.Lazerle vajina daraltma; ortalama 20 dakika sürmektedir, ağrısız ve konforlu bir işlemdir ve tek seansta çözüm sağlamaktadır.

Lazerle Vajina Daraltma Kimlere Yapılmaktadır?

Cinsel olarak aktif tüm kadınlarda İzmir lazerle vajina daraltma uygulanabilir. En önemli alanlar;

 • Cinsel hazzın arttırılması ve cinsel doyumun sağlanması-Orgazm tedavisinde
 • Vajinada genişlik hissi ve cinsel ilişkide vajinadan istenmeyen ses gelmesi durumlarında
 • idrar kaçırma şikayetinde
 • Cinsel ilişkide ağrı sorunu yaşanıyorsa
 • Tekrarlayan vajinal mantar ve enfeksiyon probleminde
 • Menapozda veya menapoz haricinde vajinal kuruluk tedavisi nde
 • Lazerle vajina daraltma işlemi son yıllarda sık tercih edilen bir yöntem olup; oldukça yüz güldürücü ve memnuniyet arttırıcı sonuçlar alınmaktadır.

Cerrahi Olarak Vajina Daraltma Operasyonu

Vajina bölgesinde genişleme oranı yüksek ise o zaman cerrahi müdahale ile vajinayı daraltabilmektedir. Bu operasyon genel anestezi veya local anestezi ile yapılabilmektedir. Operasyon sonrası hastalar bir gece hastanede kaldıktan sonra taburcu edilmektedir. Operasyon sorası günlük yaşantınıza veya işinize geri dönme süresi 2-3 gündür. Bu operasyon sonrası oluşan dikişlerin iyileşme süresi 40 gündür ve bu süre boyunca cinsel ilişki yasaktır.


Top