Telefon: +90 232 330 40 10        GSM: +90 532 620 83 33        GSM: +90 505 221 03 10

info@mervebicer.com.tr

Op.Dr.Merve BİÇER
Genital Bölge Dolgu

Anasayfa   >   Tüm Hizmetlerimiz   >   Genital Estetik   >   Genital Bölge Dolgu

Genital Bölge Dolgu

Yaşlanmanın olumsuz etkileri, insanlarda sadece el ve yüz gibi en sık dile getirilen bölgelerde değil aynı zamanda tüm vücutta görülen problemlerdir. Yaşlanma prosesi vücutta genital bölgede ciddi hacim, tonüs ve elastikiyet kayıplarına da neden olmaktadır. Yaşlanmaya bağlı olarak hormonal değişimlerin de görülmesi, kadınların sosyal ve cinsel hayatını derinden etkileyen faktörler olarak öne çıkmaktadır. Genital dolgu ile, özellikle cinsel bölgede görülen olumsuz değişimlerin cerrahi müdahalelere gerek duyulmadan hem önlenmesinde hem de başarılı bir şekilde düzeltilmesinde etkili sonuçlar ortaya koymaktadır.

Genital Bölge Dolgusu İzmir

Hyaluronik asit , insan vücudunun temel ve doğal bir bileşenidir. Yaşlanma sürecine ve hormonal değişikliklere bağlı olarak yalnızca yüzde değil genital bölgede de hyaluronik asit üretimi azalır. Bu durum genital bölgede tonus, elastikiyet ve nem kaybına neden olur. Bu değişiklikler ise kadının sosyal ve cinsel hayatını derinden etkiler. Vajinal kuruluk ve ağrılı cinsel ilişki problemlerine yol açar. Genital bölge dokusu için özel olarak üretilmiş hyaluranik asit uygulamaları ile bu problemleri çok etkin bir şekilde tedavi edebiliyoruz.

-İşlem lokal anestezi ile yapılır

-Yaklaşık 20-25 dakika sürer

-İşlemin yapıldığı gün hiç bir yasak yoktur, günlük yaşantıya dönülebilir

-İlk dolgudan 6-8 ay sonra hacimde azalma olur ve yinelemek gerekir. İkinci dolgu ise daha uzun süreli etkin olur.

Genital Dolgunun Faydaları Nelerdir?

  • Yaşlanmaya bağlı olarak hormonal değişimlerin etkisiyle ortaya çıkan asimetrikliklerin düzeltilmesinde ve hipotrofik bölgelerin hacimlenmesinde etkilidir.
  • Perineal ve vulvovajinal dokulara tonüs, elastikiyet ve hidrratasyon kazandırmada etkilidir.
  • Cinsel birleşmeyi olumsuz etkileyen vajinal kuruluğun azaltılmasında(vajinal kuruluk tedavisi) ve vajinal mukozanın sağlıklı bir şekilde nemlenmesinde etkilidir.
  • Postpartum epiziotomi skarları ve bunlara bağlı olarak disparoninin giderilmesinde etkilidir.
  • Kadınların estetik beklentilerine en sağlıklı şekilde karşılık verilmesinde başvurulan bir yöntem olması sebebiyle estetik ve fonksiyonel anlamda cinsel yaşama katkı sağlamada etkilidir.
  • Labia majora ve labia minoranın zamanla kaybolan hacimlerini yeniden kazandırarak, dokunun daha nemli, tonlu, canlı ve kompakt olmasını sağlamada etkilidir.

Genital Dolgu Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler!

  • Genital dolgunun  uygun edikasyonlu hastalarda sadece deneyimli tıp doktorları tarafından uygulanması,
  • Uygulama bölgesinde, enfeksiyon varlığı halinde, önce enfeksiyonun tedavi edilmesi, uygulamadan en az bir hafta önce bölgenin tüylerden jilet kullanılmadan arındırılması,
  •  Doktorun tercihine göre, hasta konforu için lokal yada topikal anestezi uygulaması,


Top