İzmir Genital Estetik - Genital Estetik Uzmanı İzmir / Op. Dr. Merve BİÇER

Telefon: +90 232 330 40 10        GSM: +90 532 620 83 33        GSM: +90 505 221 03 10

info@mervebicer.com.tr

Op.Dr.Merve BİÇER
Genital Estetik

Anasayfa   >   Tüm Hizmetlerimiz   >   Genital Estetik

Genital Estetik

Genital Estetik Nedir?

Birçok hasta gibi, görünüşünüzü ve vücudunuzun güvenini en üst düzeye çıkarmak istiyorsunuz. Günümüzde kozmetik cerrahi alanındaki en hayat değiştiren girdilerden biri genital estetiktir.

Genital estetik ameliyatlar, doğumsal deformitelerin kadınların vulva-vajina bölgesinde ve doğumda restorasyonunu sağlayan ameliyatlardır. Bu alanla ilgili sorunlar evlilik yaşamını psikolojik olarak etkilemekte ve çiftler arasında iletişim sorunlarına neden olmaktadır. Kadınların cinsel organlarını estetik olarak kabul etmeleri, yanlış anlama, utanç ve utangaçlık gibi duyguları tetikler ve ayrıca cinsel yaşamları üzerinde olumsuz etkisi vardır. Genital estetik yöntemler, sıklıkla sorunlara neden olabilecek ve hastaların istenen bir görünüme sahip olmasına yardımcı olabilecek vajinal deformitelerin düzeltilmesi için kullanılabilir.

Genital estetik kozmetik cerrahi altındaki en ilerici süreçlerden bazılarıdır. Yaşam, yaşlanma, genetik ve diğer değişikliklerin etkilerini değerlendirmek üzere tasarlanan genital estetik cerrahi, fiziksel görünümünüzü, rahatlığınızı ve cinsel memnuniyetinizi büyük ölçüde etkileyebilir.

Genital Estetik Hangi Durumlarda Yapılır?

Hamilelik ve doğum sırasında vücudunuzda meydana gelen birçok değişiklikten, vajinanızın şekli, boyutu ve gevşekliğindeki değişiklikler en şiddetli olanlardan bazılarıdır.

Genital estetik yada diğer adıyla vajinal estetik çeşitli nedenlerle kadının cinsel bölgesinden hoşlanmaması nedeni ile yapılabilir. İç dudaklarda asimetri, büyüme ve sarkıklık kadının kendi cinsel bölgesini beğenmemesine neden olabilir. Bu durumda iç dudaklardaki sarkıklık ve büyümenin düzeltilmesine yönelik genital estetik ameliyatı uygulanır.

İç dudaklardaki büyüme ve sarkıklığın giderilmesi kadının kendine olan güvenini artırır. Aynı zamanda iç dudak sarkması o bölge cildinde tahriş ve kızarıklığa yol açar.

Genital estetik ile bu sorunlar düzeltilir. Yaşlanma ile birlikte dokuların elastikiyeti bozulur. Bu da iç dudaklarda sarkma ve vajinada genişlemeye neden olabilir. Bu durumda da genital estetik ameliyatı ile iç dudaklar küçültülüp vajina daraltma yapılabilir.

Genital Estetik Uygulamaları Nelerdir?

Kadın dış genital bölgesi ise iç dudaklar, dış dudaklar, klitoris tümsekçiği ve perine (vajina ile anüs arası) bölgelerinden oluşur. Dış genital bölgeye ‘vulva’ adı da verilmektedir. İç veya dış dudakların sarkması, kırışıklığı ve doku fazlalıkları estetik görünüm ve fiziksel yönden pek çok sorunlara yol açabilir. Vulva bölgesinde en sık yapılan estetik ameliyatlar izmir labioplasti (izmir iç ve dış dudak estetiği) ve klitoral hudoplasti yani klitoris üstü tepeciğin düzeltilmesi dir.

Bu işlemler Nelerdir ?

Vajinoplasti ( vajina estetiği, vajinal daraltma )
Labioplasti ( genital dudak küçültme , dolgu enjeksiyonu )
Klitoral hüdoplasti( klitoris estetiği )
Perinoplasti ( Doğum sonrası yırtıkların düzeltim estetiği )
Himenoplasti ( Kızlık Zarı Tamiri )

Lazer ile Genital Bölge Estetiği Yaygınlaşıyor

Lazer ile genital bölge estetiği tüm dünyada hızla yaygınlaşıyor! Amerikan Plastik Cerrahi Derneği verilerine göre; genital bölge ile ilgili estetik operasyonlar (izmir genital bölge estetiği) tüm estetik ameliyatlar içinde en hızlı artış ivmesine sahiptir. Bu artış ABD’den başlayarak, Avrupa ve Asya ülkelerine de hızlı bir şekilde yayılmaya devam etmektedir. Ülkemizde de durum benzerdir.

Top