Vajinal Kaşıntının Neden Olur? - Op. Dr. Merve BİÇER - Op. Dr. Merve BİÇER - Genital Estetik, İdrar Kaçırma Tedavisi İzmir

Telefon: +90 232 330 40 10        GSM: +90 532 620 83 33        GSM: +90 505 221 03 10

info@mervebicer.com.tr

Op.Dr.Merve BİÇER
Vajinal Kaşıntının Neden Olur?

Anasayfa   >   Vajinal Kaşıntının Neden Olur?

Vajinal Kaşıntının Neden Olur?

Kadınların yaşam kalitesini büyük oranda düşüren ve cinsel hayatını da olumsuz etkileyen vajinal kaşıntının nedenleri:

VULVİT

Genital bölge temizliği için kullanılan jeller, aşındırıcı sabunlar  nedeni ile oluşabilen Vulvit, vajinal kaşıntının nedenleri arasındadır. Engellemek için genital bölgenizi çok sık yıkamayın ve yalnızca ılık su kullanın.

MAYA ENFEKSİYONU

Vajinanın normal PH değerinin düşmesi ile  ortaya çıkan  maya enfeksiyonu, genellikle antibiyotik kullanımına bağlı olarak oluşmaktadır. Şeker kullanımınızı azaltın ve her gün duş almayı deneyin.

VAJİNAL DUŞ

Sık sık vajinal duş almak, vajinanın Ph değerini bozacağı için kesinlikle önerilmez. Bu alışkanlık, kuruluk ve kaşıntıya neden olmaktadır.

CİNSEL YOLLA BULAŞAN HASTALIKLAR

Sizi rahatsız eden kaşıntının nedeni, cinsel yolla bulaşan hastalıklardan biri de olabilir. Jinekoloğunuza görünün ve gerekli testleri yaptırın.

DERİ HASTALIKLARI

Vajinal kaşıntının bir başka nedeni de deri hastalıklarıdır. Egzama ya da sedef hastalığından şüpheleniyorsanız bir dermatoloğa görünün. Kokusuz bir nemlendirici de deri rahatsızlıklarında size fayda sağlayabilir.


Top