Telefon: +90 232 330 40 10        GSM: +90 532 620 83 33        GSM: +90 505 221 03 10

info@mervebicer.com.tr

Op.Dr.Merve BİÇER
Lazerle Vajina Daraltma

Anasayfa   >   Lazerle Vajina Daraltma

Lazerle Vajina Daraltma

İzmir lazerle vajina daraltma ameliyatları; yurtdışında uzun süredir başarıyla uygulanan, ülkemizde de son yıllarda oldukça popüler olmaya başlayan, cerrahi bir işlem olmadığı için riskleri son derece az olan ve oldukça başarılı sonuçlar veren yöntemlerdir.

Ağrısızdır, narkozsuz, ayaktan, tek seansla uygulanır ve kesi olmadığından kanama, dikiş açılması, doku kaybı, mikrop kapma, sinir kesisisine bağlı hassasiyette azalma ve hissizlik gibi olumsuz durumlar görülmez. Vajinal kanal en dıştan, rahim ağzına kadar bütün tabakaları boyunca içten dışa daralıp sıkılaşır. Bu nedenle gerçek bir vajinal daralma ve sıkılaşma sağlanır. Orgazm noktası olan G noktasının da güçlenmesi ve sürtünmenin artması nedeniyle kadında ve erkekte cinsel tatminde ciddi artış görülür.
Ameliyattan çekinen veya genel anestezi uygulanamayacak hastalarda da iyi bir seçenektir. Lazer uygulanan hastalar işlemden sonra günlük yaşamlarını sürdürebilirler. Çalışan kadınlar öğle arası tatillerinde bile işlemi gerçekleştirip sonra çalışmaya devam edebilirler. Hastanede yatmak gibi bir zorunluluk yoktur.

Vajina neden genişler?

Vajina; kadınlarda cinsel ilişkinin gerçekleştiği organdır ve kas- bağ dokusundan oluşmuştur. Ortalama 8 -10 cm arasında uzunluğu vardır. Yıllar içinde kas – bağ dokusunun direncinin kaybı sonucunda oluşan vajinal genişleme; hem kadında, hem de erkek partnerde cinsel hazzı olumsuz yönde etkiler. Bu da zamanla cinsel ilişkiden soğumaya, cinsel isteksizlik sorununa, Anorgazmi (orgazm olamama) problemine dönüşebilir. Hatta cinsel sorun zamanla büyüyerek bir evlilik problemine dahi dönüşebilir.

Vajina en sık olarak yapılan doğumlar sonrasında genişlemektedir. Ayrıca vajina genişlemesini sağlayan veya kolaylaştıran başka faktörlerde vardır:
- İlerleyen yaş
- Sık cinsel ilişki
- Kürtaj, düşük yapma
- Sigara kullanımı
-Aşırı kilo alma ve çok hızlı kilo verme
- Ailesel yatkınlık
Çok genç hastalarda da yapısal olarak, genetik özellikler nedeniyle vajina genişliği görülebilir. Lazerle vajinal daraltma bu hastalarda da çok iyi sonuç vermektedir.
İzmir lazerle vajinal daraltma da; bu bölge için özel tasarlanmış, özel modda çalışan lazerler vardır.
Lazer uygulamasındaki amaç vajinanın azalan ve güçsüzleşen bağ dokusunun yenilenmesidir. Lazer ışığı sayesinde vajinadaki bağ dokusu uyarılarak büyümekte, yeni kolajen lifleri oluşmakta, o bölgede kan dolaşımı artmakta, böylece dokuda yeniden bir canlanma oluşmaktadır. Kişinin kendi dokusu kalınlaşmakta, sıkılaşmakta ve herhangi bir hissi kaybı olmadığı gibi, cinsellikten alınan haz oldukça artmaktadır.
Lazer ile vajinal daraltma – sıkılaştırma - yenileme kimlere yapılabilir?
- Cinsel ilişkide mekanik etkinin azalmasına bağlı olarak haz hissedemeyen, orgazm sorunu yaşayan kadınlarda
- Menopoz döneminde bağ dokusu elastikiyeti azalan ve buna bağlı izmir idrar kaçırma, izmir vajinal kuruluk tedavisi için 
- Sık vajinal enfeksiyon geçirenlerde
- İlişki sırasında ağrı, acı sorunu yaşayanlarda
- Vajinal kuruluk ve yanma sorunu yaşayanlarda vajinal lazer uygulaması yapılabilir.
Lazerler; vajina daraltma ve yenileme haricinde:
- Genital bölge beyazlatma, ağartma (Genital bölge renk açma)
- Dış genital bölgeye dolgunluk kazandırma (Genital sıkılaştırma)
- Genital siğil tedavisi
- Rahim ağzında yara tedavisi
- Vajinal kuruluk ve cinsel ilişkide ağrı tedavisi
-İzmir Labioplasti (Küçük dudakların küçültülmesi estetiği)
-Doğum lekesi ve çatlaklarının tedavisi
- İdrar kaçırma tedavisi amaçlarıyla da kullanılmaktadır.
Lazerle vajinal daraltma ve idrar kaçırma tedavileri; yüksek başarı oranı ve hasta memnuniyeti nedeniyle ve komplikasyon riski ve yan etkisi bulunmaması nedeniyle son yıllarda çok popüler olmuşlardır ve bunun özel eğitimini almış doktorlar tarafından başarıyla uygulanmaktadırlar.


Top