Telefon: +90 232 330 40 10        GSM: +90 532 620 83 33        GSM: +90 505 221 03 10

info@mervebicer.com.tr

Op.Dr.Merve BİÇER
Genital Estetik

Anasayfa   >   Genital Estetik

Genital Estetik

Genital Estetik Ameliyatları İzmir’de dış genital bölge ve vajinaya uygulanan bir dizi düzeltici operasyonları kapsar. Dış genital bölgede iç dudak sarkması ve büyümesine yönelik iç dudak estetiği ameliyatı yapılır. Ayrıca dış dudaklara dolgu ve dış dudak küçültme operasyonları uygulanır. Genital estetik fiyatları yapılan ameliyatın türüne göre farklı olmaktadır. Vajina estetiği olarak ise vajina daraltma dediğimiz vajinoplasti ameliyatları yapılır. Genital estetik ameliyatları vajina gençleştirme, vajina yenileme ve genital dudak küçültme şeklinde de ifade edilir.

İzmir Genital Estetik cinsel bölgenin normal anatomik ve fonksiyonel durumunun sağlanmasına yönelik yapılan ameliyatlardır. Genital estetikle birlikte hem cinsel bölgenin görsel olarak güzelleştirilmesi sağlanırken hem de İzmir Vajina Estetiği ile fonksiyonel düzeltme mümkün olmaktadır.

Genital estetik ameliyatları güzelliğin sadece yüze değil vücuda yayılması ile artış göstermiştir. Geçmişte Genital Estetik ameliyatlarının diğer bölgelere göre pek fazla önemi yoktu. Ancak günümüzde genital estetik önemli duruma gelmiştir.

İzmir Genital Estetik Fiyatları 2020 tercih edilen ameliyat tipine göre değişir. Operasyon sadece dış genital bölgeye uygulanacak ise genital estetik fiyatları 2020 yapılacak labioplasti yöntemi ile belirlenir. Vajina genişlemesi olan kadınlarda sadece vajina daraltma operasyonu yapılacaksa genital estetik fiyatları vajinoplasti yöntemi üzerinden hesaplanır. Bazen hem iç dudak sarkıklığı ameliyatı hem de vajina daraltma ameliyatı yapılır. Bu durumda İzmir genital estetik fiyatları vajina daraltma ve iç dudak küçültme ameliyatının toplamı ile hesaplanır.


Uygulanacak ameliyat şekline karar verildikten sonra İzmir genital estetik fiyatları için bir diğer faktör kullanılacak anestezi türüdür. İşlem bölgesel ya da uyutarak anestezi ile yapılabilir. Anestezi seçimi hastanın ağrı eşiği ve ameliyatın zorluk derecesine göre doktor ile birlikte belirlenir. Operasyon lokal yani bölgesel uyuşturma şeklinde anestezi kullanılarak yapılacaksa uyutarak anestezi yöntemine göre genital estetik fiyatı daha düşük olur.

Genital Estetik İzmir İlinde Yapılıyor mu?

Genital estetik İzmir ilinde yapılabilen cinsel bölgenin estetik operasyonudur. Genital estetik sonrası yüz güldüren sonuçlar hastalarımızın genital bölgelerine karşı olan hoşnutsuzluklarını gidermektedir.

Genital Estetik Nasıl Yapılır?

Genital estetik operasyonları teknik ve yöntemleri farklı bir dizi estetik ameliyatları içerir. İşlem iç ve dış dudaklara, vajinal bölgeye, klitoris cildine ve doğum dikiş izlerine uygulanabilir. En sık yapılanları ise Labioplasti dediğimiz iç dudak sarkıklığının düzeltilmesi ve Vajina Daraltma ameliyatlarıdır.

Genital estetik uygulanan en sık yerlerden biri iç dudaklardır. İç dudaklarda doğumsal ya da sonradan olan büyüme ve sarkma şeklinde anormallikler görülebilir. Bazen de iç dudaklar asimetrik görünür.

İç dudaklar normalde ayakta ve bacaklar kapalı iken dış dudaklar arasından görülmemelidir. Eğer iç dudakta bütün olarak ya da polip şeklinde çıkıntı yapan büyüme ve sarkıklık varsa bu cerrahi olarak düzeltilmelidir. Bu kadınlara uygulanan temelde 2 çeşit genital estetik ameliyatı yöntemi vardır.

Bunlardan biri iç dudak sarkması olan kısmın cerrahi olarak kenar çıkarma (rezeksiyon) yöntemi ile alınmasıdır. İç dudaktan ameliyat ile çıkarılan bölge daha sonra cerrahi olarak dikilir. Genital estetik ameliyatı sonrası iç dudağın bu kısmı düzelmiş ve küçülmüş olur. Bu yapılan labioplasti ameliyatlarından biridir. Bazen iç dudaklara uzantı şeklinde bir sarkmadan çok genelinde büyüme olur. Bu durumda iç dudaklarda kama şeklinde üçgen bir parça çıkartılıp kalan kesimler uç uca dikilir. Buna kama çıkarma tekniği denir.

Bazı kadınlarda yaşlanma ile birlikte dış dudakların yağ doku hacmi azalır. Bu da genital bölgenin estetik olarak görünümünü olumsuz etkiler. Bu kadınlarda genital estetik ile dış dudaklara yağ dolgusu (enjeksiyonu) yapılarak dış dudaklar dolgunlaştırılır.

Dış dudaklar menapoz öncesi dönemde hormonal etki ile incelmeye başlar. Yağ doku hacmi azalır. Dış dudaklarda sarkmalar ve kırışıklıklar ortaya çıkar. Bu durum yaşlanmaya bağlı olabileceği gibi bağ doku hastalıklarına, sigara ve ilaç kullanımına bağlı da gelişebilir.

Genital estetik uygulamaları içinde dış dudak dolgusu iki şekilde olur. Bunlardan en sık kullanılanı yağ ile dolgu yapmaktır. Bir diğer yöntem ise hyaluronik asit dolgusu yapmaktır. Hyaluronik asit bağ dokusunda bulunan ve bol su tutma özelliği olan bir moleküldür. Plastik cerrahlar tarafından sık kullanılır. Dış dudakların dolgunlaştırılması amacı ile de uygulanabilir. Ancak sınırlı süre etkili olması ve alerjik nedenlerden dolayı daha çok yağ dolgusu tercih edilir.

Bir diğer genital estetik ameliyatı da kliteroplastidir. Klitoris kadında cinsel haz almaya yarayan dış genital organ bölümüdür. Baş kısmı iç dudakların yukarı birleşim yerinde bulunur. İki adet kuyruğu ise dışarıdan görülmez ve yanlara uzanır. Kliteroplasti klitorisin baş kısmı üzerinde bulunan deri kıvrımına yapılan düzeltme operasyonudur. Bu deri kıvrımının büyümesi ve sarkması cinsel hazzı azaltabilir. Estetik olarak ta görünümü olumsuz etkileyebilir. Kliteroplasti ile bu sorun çözülür.

Genital Estetik Neden Yapılır?

Genital estetik ihtiyacı olmayan bir kadında ayakta ve bacaklar kapalı iken iç dudaklar normalde görülmez. Ancak iç dudak sarkması ya da büyümesi varsa dış dudaklar arasından uzanarak görülebilir. Bu durum labioplasti ameliyatı ile düzeltilir.

Genital estetik çeşitli nedenlerle kadının cinsel bölgesinden hoşlanmaması nedeni ile yapılabilir. İç dudaklarda asimetri, büyüme ve sarkıklık kadının kendi cinsel bölgesini beğenmemesine neden olabilir. Bu durumda iç dudaklardaki sarkıklık ve büyümenin düzeltilmesine yönelik genital estetik ameliyatı uygulanır.

İç dudaklardaki büyüme ve sarkıklığın giderilmesi kadının kendine olan güvenini artırır. Aynı zamanda iç dudak sarkması o bölge cildinde tahriş ve kızarıklığa yol açar.

Genital estetik ile bu sorunlar düzeltilir. Yaşlanma ile birlikte dokuların elastikiyeti bozulur. Bu da iç dudaklarda sarkma ve vajinada genişlemeye neden olabilir. Bu durumda da genital estetik ameliyatı ile iç dudaklar küçültülüp vajina daraltma yapılabilir.

Genital bölge vücudun diğer kesimlerine göre daha nemlidir. İç dudaklarda sarkıklık ve büyüme olması nemli genital bölge cildinde tahriş ve kızarıklık gelişmesine neden olur. Ayrıca mantar ve bakteriyel enfeksiyonların gelişmesini kolaylaştırır. Genital estetik sonrası bu şikayetler düzelecektir.

Genital estetik öncesi olan iç dudaklarda büyüme ve sarkıklık cinsel ilişkiyi de zorlaştıracaktır. İlişki sırasında ciltte tahriş ve kızarıklık olabilir. Ayrıca vajinal girişi zorlaştırarak ilişkiyi güçleştirir.

İç dudak büyümesi ve sarkması aktif spor yapan ve hareketli kadınlarda daha çok sıkıntı yaratır. Genital bölgede kaşıntı, ağrı ve kızarıklık bu kadınlarda daha sık yaşanır. Genital estetik ile iç dudak sarkmasının düzeltilmesi ile ciltte ki mekanik sürtünme ve tahriş azalacaktır.

Tuvalet sonrası genital bölge temizliği iç dudak sarkması ya da büyümesi durumunda zorlaşabilir. Bu durumda genital bölge temizliğinin yeterli yapılamaması zaten tahriş olmuş cilt ve dokularda enfeksiyon gelişimini kolaylaştırmaktadır. Labioplasti ameliyatı bu hastalarda iyi bir çözüm olacaktır.

İç dudak sarkması bikini, mayo ve tayt gibi dar kıyafet giyilmesi sonrası rahatsızlık yaratır. Hatta iç dudak sarkması çok fazla ve belirgin olan kadınlarda bu tür giysileri giymek mümkün olmayabilir. Sarkık iç dudak mayo ve bikini kenarından dışa doğru çıkarak ciltte tahriş, kaşıntı, ağrı ve acı gibi şikayetler yaratabilir.

Genital estetik ile iç dudaktaki sarkıklık cerrahi olarak onarılır. Bazen somut bir şikayet olmasa bile görsel olarak iç dudakların asimetrik olması cinsel bölgeden hoşnutsuzluğa neden olabilir. Bu durum bazı kadınlarda cinsel fonksiyon bozukluğu sebebidir. İzmir cinsel bölge estetiği için başvuran hastalarımıza muayene ve detaylı değerlendirme yapılarak uygulanacak operasyon belirlenir.

Genital Estetik Ameliyatları

En sık yapılan genital estetik ameliyatı labioplasti ve vajina daraltma operasyonlarıdır. Labioplasti ile iç dudaklar küçültülür. Dış dudaklara genellikle dolgu uygulanır. Klitoris organı üzerindeki sarkık ve katlantılı deriye kliteroplasti yapılır.

Vajina genişlemesi olan kadınlara vajina daraltma ameliyatı uygulanır. Birde genital bölge cildine renk açma ve beyazlatma işlemleri yapılmaktadır. Genital Estetik İzmir uygulamaları ile tüm bu operasyonlar tek ya da birlikte uygulanabilmektedir.

Genital estetik sonrası nelere dikkat edilmeli?

Genital estetik sonrasında doktorun önerilerine uyulmalı, verdiği antibiyotik ve ağrı kesiciler kullanılmalıdır. Özel bir pansuman yapmaya genellikle ihtiyaç duyulmaz. Genital bölge temizliğine dikkat edilmelidir. Temizlik önden arkaya doğru ılık su ile yapılmalıdır. Genital bölgenin temizlik sonrası kuru tutulmasına çözen gösterilmelidir. Nemli ve ıslak bırakılması mantar ve bakteri enfeksiyonlarının gelişimini kolaylaştırır.

Banyo genellikle işlemden 3-4 gün sonra ayaktan duş şeklinde olmalıdır. Küvet içinde yıkanmak dikişlerin açılmasına ve iyileşme sürecinin uzamasına neden olabilir. İyileşme süreci bitince normal banyo yapılabilir. Genital estetik yapıldıktan sonra 1-2 ay deniz ve havuza girmek önerilmez. İlk bir ay iyileşme süreci daha önemli olduğundan bu sürede cinsel ilişkiye girmek önerilmez.

Genital estetik sonrası bu bölgenin fiziksel olarak korunması önemlidir. İşlem sonrası en az bir ay bisiklet ve motosiklete binilmemelidir. Ayrıca bacak germe, açma gibi genital bölge ve çevresindeki kasları zorlayıcı spor aktivitelerinden kaçınılmalıdır.

Genital estetik sonrası dikkat edilmesi gerekenlerden biri de kabız kalmamaktır. Bol lifli gıdalar ve bol sıvı tüketimi kabızlığı önleyecektir. Tuvalet sırasında şiddetli ıkınmak dikişlerin açılmasına neden olabilir. Yine kuvvetli öksürme ve hapşırmadan kaçınılmalıdır. Bu gibi durumlar karın içi basıncını ani olarak artırıp dikişlerin açılmasına neden olabilir.

Genital estetik sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Genital estetik ameliyatı cerrahi bir işlemdir. İşlem standart steril şartlarda yapılır. Ameliyat uyutarak ya da bölgesel anestezi ile yapılır. Genital estetik sonrası kişi 3-4 saat dinlendirilir. Herhangi bir problem durum gelişmedi ise evine gönderilebilir. Hastanede kalmasına gerek yoktur. Ameliyat genel anestezi ile yapıldı ise 1 gece hastanede kalır. İyileşmenin büyük oranda tamamlanması 40-60 günü bulur.

Genital estetik ameliyatlarında hangi anestezi uygulanır?

Genital estetik ameliyatı genital bölgenin iğne ile uyuşturulduğu bölgesel anestezi ya da kişinin uyutulduğu sedasyon anestezi ile yapılır. Uygulanacak anestezi tipine yapılacak ameliyatın şekli doğrultusunda karar verilir.

Genital estetik sonrası hastanede kalmam gerekir mi?

Genital estetik ameliyatı bölgesel anestezi ile yapılmış ve işlem sonrası olumsuz bir durum olmamış ise hastanede kalmaya gerek yoktur. Ancak ameliyatın uyutularak yapılması durumunda bir gece hastanede kalmak uygun olacaktır.  Her iki durumda da doktor gerekli görürse hastanede bir ya da birkaç gün kalmak gerekebilir.

Genital estetik ameliyatı ne kadar sürer?

Genital estetik ameliyatları genellikle 30-40 dakika arasında süren operasyonlardır. Ancak yapılan hazırlıklar ve gözlem ile birlikte toplam süre birkaç saati bulur. Lokal anestezi ile yapılan küçük operasyonlarda kişi aynı gün ayaktan taburcu edilir.

Genital estetik kimlere uygulanır?

Genital estetik 18 yaş ve üzerinde olan kadınlara yapılabilir. Hatta 60 yaş ve üzeri kadınlara da uygulanabilir. Genital estetik yaptırabilmek için kişinin evli, bekar ya da bakire olması gerekmez. İç dudak sarkması ve büyümesine yönelik yapılan ameliyatlar bakire olanlara uygulanabilir. Bu tür genital estetik ameliyatları ile kızlık zarı bozulmaz.

Genital estetik öncesi hazırlıklar nelerdir?

Genital estetik ameliyatının adet bitiminde yapılması daha uygundur. Eğer adet dönemi yakınsa adet geciktirici kullanılarak ta uygulanabilmektedir. Adet görmek işlem sonrası kanama takibini zorlaştırmaktadır. Kanama takibi cerrahi operasyonlar için çok önemlidir. Bu nedenle genital estetik randevusu planlanırken adet zamanı da göz önünde bulundurulmalıdır.

Eğer işlem kişi uyutularak yapılacak ise operasyon öncesi 6-8 saatlik açlık istenir. Su, sigara dahil bir şey yiyip içmemiş olmak gerekir.
Genital estetik için kliniğe gelirken mümkün olduğunca bol ve rahat kıyafetler tercih edilmelidir. İç çamaşırı seçiminde pamuklu olanlar tercih edilmelidir.
Naylon ve dar kıyafetlerden uzak durulmalıdır. Genital bölgenin havalanması ve terlememesi işlem sonrasındaki dönemde önem arz eder.
İşlem günü şart olmamakla birlikte bir refakatçi ile gelinmesi önerilir.
Genital estetik ameliyatının riskleri nelerdir?
Genital estetik ameliyatı diğer cerrahi işlemler ile benzer riskler içerir. Genital estetik yapan doktorun deneyimli ve tecrübeli olması işlemin rahat geçmesini sağlayacaktır. Ameliyatın deneyimli ellerde yapılması istenmeyen problemlerin görülme sıklığını da düşürecektir.

Genital estetik sonrası belirgin ödem, kanama, dokuda kan birikmesi (hematom),enfeksiyon ve dikişlerde açılma gibi riskler bulunur. Ancak tecrübeli ellerde bu riskler oldukça düşüktür. Genital estetik sonrası istenmeyen durumları azaltmanın bir diğer yolu da genital bölgeyi korumak ve temizliğine dikkat etmektir.

Genital bölgeyi ilgilendiren bisiklet, motosiklet, ata binmek, jimnastik ve benzeri spor aktivitelerinden birkaç ay kaçınmak gerekir. Genital bölgenin temizliğine dikkat etmekte oldukça önemlidir. Temizliğe önem vermek enfeksiyon gelişimini önler. Genital estetik sonrası iç dudaklarda ödem olur. Ancak fazla miktarda değildir. Fazla ödem ve şişlik olması doku içi kan toplanmasının bulgusu olabilir. Doktoru böyle bir durumda bilgilendirmek gerekir.

Genital estetik ile doğum dikiş izlerinin düzeltilmesi nasıl olur?

Normal doğumlarda bebeğin başı çıkarken doğumu kolaylaştırmak için epizyotomi denen kesi yapılır. Epizyotomi bebek başının rahat çıkması amaçlı vajinal girişine uygulanır. Doğumdan sonra açılan bu kesi dikilir. Bu kesi 4-5 cm uzunluğundadır.

Epizyotomi kesisinin özensiz dikilmesi ya da iyileşirken skar dokusu dediğimiz nedbe dokusunun sert, kalın ve düzensiz olması estetik açıdan kötü görünür. Bazen de epizyotomi kesisi dikildikten sonra enfekte olur. Bu durumda da kötü bir şekilde iyileşebilir. Buda estetik açıdan kötü hoş görünmez.

Epizyotomi bölgesindeki iyileşmenin kötü olması aynı zamanda cinsel ilişki sırasında ağrı oluşturabilir. Bazen de bu bölgede his kaybına neden olabilir. Doğum dikiş izlerinin düzeltilmesi 15-25 dakika süren kolay bir işlemdir. Bu bölgedeki sertleşmiş doku cerrahi olarak alınır. Aynı seansta diğer genital estetik operasyonlar da yapılabilir. Yapılan genital estetik operasyonlarında doğum dikiş izi düzeltilmesi işlemide uygulanabilir.

Genital estetik başarısını etkileyen faktörler nelerdir?

Genital bölgenin estetik ameliyatları ile yüz güldüren sonuçlar almak mümkündür. Operasyonun tecrübeli ve deneyimli bir doktor tarafından yapılması en önemli noktadır. Bunun dışında kişinin sigara kullanmıyor olması doku iyileşmesi açısından daha iyi olur. Sigara kullanan kadınlarda doku elastisitesi ve yapısı nedeni ile dikişlerin daha sağlam tutması bazen zorlaşmaktadır.

İyileşme döneminde sigara tüketiminin mümkün olduğunca azaltılması tavsiye edilir. Genital estetik ameliyatı sonrası temizliğe dikkat edilmesi oldukça önem arz eder. Bu bölge nemli tutulmamalıdır. Enfeksiyon gelişmesi hem iyileşme sürecini uzatır hem de işlem başarısını düşürür. İzmir'de yaptığımız genital estetik ameliyatlarında memnuniyet oranlarımız oldukça iyidir. 

Genital estetik sonrası beslenme nasıl olmalı?

Beslenme bir diğer önemli noktadır. Genital estetik ameliyatı geçiren bir kadının doku iyileşmesini hızlandıran protein ve vitaminden zengin gıdalarla beslenmesi önerilir. Sıvı tüketimini de ihmal etmemelidir. Bu durum işlem başarısını artırır. 

Genital estetik ameliyatı tekrar yapılabilir mi?

Daha önce genital estetik ameliyatı olmuş ancak memnun kalmamış bir kadın tekrar bu ameliyatı olabilir. Hastalarımızdan bir gurubu bu tür kişiler oluşturmaktadır. Bu kadınlarda da sevindirici başarılı sonuçlar elde edebilmekteyiz. Memnuniyetsizlik nedenli tekrardan bir genital estetik ameliyatı olmamak için bu konu hakkında tecrübeli uzmanlar tercih edilmelidir.

Genital estetik ameliyatların hepsi aynı seansta yapılır mı?

Genital estetik ameliyatlardan en sık labioplasti ve vajina daraltma uygulanır. Ancak doğum dikiş izlerinin alınması, kliteroplasti ve diğer vajina estetiği ameliyatları aynı seansta yapılabilir. Bu durumda işlem süresi sadece biraz uzar. İzmir'de anlaşmalı olduğumuz özel hastanelerde birkaç genital estetik operasyonu aynı seansta yapabiliriz.

Genital estetik kızlık zarı bozulmadan yapılabilir mi?

Genç yaş gurubunda ve evlenmemiş bayanlarda vajina daraltmadan ziyade genellikle iç dudak estetiği ameliyatları talep edilmektedir. İç dudak ameliyatları ile kızlık zarı bozulmadan genital estetik yapılabilir. Kızlık zarı vajina girişinin 1-2 cm içinde bulunur. İç dudak estetiği sırasında bu bölgeye dokunulmaz. Dolayısı ile kızlık zarı sağlam olan bayanlara iç dudak estetiği ve kliteroplasti gibi genital estetik ameliyatlar yapılabilir.

Genital estetik cinsel hayatımı nasıl etkiler?

Genital estetik hiç şüphesiz cinsel hayatı olumlu etkileyecektir. İç dudaklardaki sarkıklığın ve büyümenin düzeltilmesi, klitoris cildinin onarımı ve dış dudak dolgusu özgüveni artıracaktır. Cinsel hayat kafada başlar. Eğer cinsellikle ilgili kaygı, korku ya da çekinceler varsa bundan hem kişinin kendi hem de karşı taraf etkilenir. O nedenle genital bölgenin güzel ve estetik olması bu çekince ve kaygıları giderip sağlıklı bir cinsellik için zemin oluşturacaktır.


Top