Telefon: +90 232 330 40 10        GSM: +90 532 620 83 33        GSM: +90 505 221 03 10

info@mervebicer.com.tr

Op.Dr.Merve BİÇER
Cinsel Terapi İle Mutlu Bir Cinsellik Yaşayabilirsiniz

Anasayfa   >   Cinsel Terapi İle Mutlu Bir Cinsellik Yaşayabilirsiniz

Cinsel Terapi İle Mutlu Bir Cinsellik Yaşayabilirsiniz

Cinsellik, bir evliliğin mihenk taşlarından birisidir. Tıbbi olarak da birçok faydası bulunan bu ilişki, kadınla erkek arasındaki bağıda kuvvetlendirir. Bu nedenle bilhassa aile terapistleri tarafından, çiftlerin haftada en az iki kere yerine getirmesi tavsiye edilir. Hatta hftada iki kerenin altına düşüldüğü vakitte, hem evlilikte sorunlar baş gösterebilir, hem de aynı zamanda eşler cinselliğe karşı isteklerini kaybedebilir. Bu nedenle en güzel şekilde evliliğin ilerleyebilmesi için cinselliğe belirli programlar dahilinde uyumak gerekir.

Cinsellik Problemleri Neden Yaşanır 

Fakat bazen ilk gece korkusu yahut tedavi sonucunda yaşanan ve çocukluktan gelen bazı tramvalar, çevre baskısı gibi elde olmayan nedenlerden ötürü cinsellikten uzak kalınma durumlarına da rastlanır. Vajinismus gibi rahatsızlıkların ne yazık ki sebepleri arasında bunlar da yer alır. Bu nedenle basite almamak ve mutlaka tedavi almak gerekir. Aksi takdirde basit görünen bu sorunlar büyüyerek tamamen uzaklaşma meydana gelebilir. 

Cinsel Terapi Nedir 

Cinsel terapi uzman bir doktor tarafından alınan tedavi işlemidir. Kişi öncelikle neden cinselliğe karşı olumsuz tutum içerisinde olduğunu anlamak için sebepleri bulunmaya çalışılır. Sonrasında her bir neden çözüme kavuşturularak tamamen bu sorunun giderilmesi amaçlanır. Kadın veya erkek tarafından böyle bir sorunla karşılaşıldığında ihmal etmeden erken tedavi olması daha kısa zamanda iyileşme sağlayacaktır. 

Terapinin Etkisi Nasıl Görülür? 

Cinsel ilişki esnasında sorun yaşayan yada ismi dahi anıldığında tuhaflaşan kişilerde malesef ki tedaviye ihtiyaç var demektir. Bu nedenle cinsel terapi almaları gerekir. Cinsel terapi kişiye göre seans olarak değişiklik gösterir. Terapi seanslarından sonra etkisi yavaş yavaş görünmeye başlanacaktır. Öncelikle cinselliğe bakış açısı değişir ve normalleşme meydana gelir. Sonrasında cinsel ilişki esnasında herhangi bir sorun yaşanması azalır. Cinsel terapi düzenli olarak ve uzman kontrolünde devam ettikçe, zamanla hem bakış açısı hem de fiiliyat olarak büyük etkileri görülecek ve kişi normal olarak cinsellikten haz almaya başlayacaktır. Bu nedenle sorunlar göz ardı edilmeden tedavisi ertelenmemelidir. Aksi takdirde daha çok büyüyerek tedavinin uzun sürmesine neden olur.


Top